^Back To Top

Borovicový nábytek

Borovicový nábytek   Pokud uvažujete o koupi dřevěného nábytku, rozhodnutí o tom, z jakého druhu dřeva si vybrat, může být složité. Velký počet druhů dřeva a konečných úprav může způsobit kupujícímu mnoho problémů při výběru nového nábytku. Borovice je nejčastěji používanou surovinou při výrobě nábytku.

Je tomu tak díky snadnému obrábění borovicového dřeva. U tohoto druhu lze koupit vše, co nás zajímá: borovicové skříně, borovicové regály, toaletní stolky, zrcadla, věšáky, hračky... Může se jednat o hotový nábytek nebo určený pro samostatnou montáž. Zde je několik doporučení, s kterými se vyplatí seznámit před nákupem borovicového nábytku.

Co je borovice?

   Rozlišujeme listnaté a jehličnaté lesy. Dřevo různých druhů stromů může být měkké nebo tvrdé. Borovice se řadí mezi měkké dřevo. Borovice je jehličnatý strom, který se pěstuje a s oblibou používá po celém světě. Má příjemnou světlou barvu s viditelnými letokruhy, které jsou obvykle tmavší než zbytek dřeva. Mnoho stolářství upřednostňuje borovici, protože se tento druh mnohem snadněji zpracovává než tvrdé dřevo.

Proč borovicový nábytek?

   Borovicový nábytek je v souvislosti s jeho oblibou mnohem levnější než nábytek z tvrdého dřeva, jako např. břízový nábytek nebo bukový nábytek. Navíc může být zhotoven v dílech pro samostatnou montáž a tím se stává ještě více populárním mezi spotřebiteli. Borovicový nábytek může být natřen odolným proti tření, polomatným lakem, který přiměřeně chrání povrch nábytku, nebo voskován přírodním voskem na bázi včelího medu, který nechrání dřevo, ale je doporučován osobám trpícím různými alergiemi. Borovicové dřevo má velmi hezkou strukturu, která zaručuje unikátní vzhled povrchu. Borovicový nábytek propůjčuje místnosti teplo a útulnost. Nábytek bez konečné úpravy může být personalizován malováním nebo stylizováním ve vlastní režii. To zajišťuje velkou flexibilitu při kompletaci nábytku do bytu. Borovicový nábytek lze očistit a namalovat podle aktuálních potřeb mejitele.

Čemu věnovat pozornost?

   Kvalita borovicového nábytku se může líšit. Borovicový nábytek může sloužit po desetiletí, pokud je správně zhotoven. Suky působí, že dřevo vypadá atraktivněji, ale je třeba věnovat pozornost hlubokým sukům, které tvoří otvor v nábytku. Příliš mnoho suků může mít vliv na odolnost desky, a pokud toto místo příliš zatížíme, pak může dojít ke zlomení desky. Borovice je odolné dřevo, ale je to měkké dřevo, v kterém lze snadno udělat důlek nebo jej poškrábat. Jako všechny druhy dřeva, borovice bude měnit tvar vlivem vlhka. Správně zhotovený borovicový nábytek bude hladký a rovný. Zásuvky se mají vysunovat lehce a držet tvar při zatížení.

Borovicový nábytek

Dobrá  cena?

  Levný borovicový nábytek je prodáván ve velkých obchodních sítích. IKEA má ve své nabídce celou paletu sériově vyráběného, levného borovicového nábytku určeného pro samostatnou montáž. Montáž není složitá, přiložený návod usnadňuje zvládnutí tohoto úkolu. Výrobce borovicového nábytku může rovněž nabízet nábytek vlastní výroby za příznivou cenu. Je třeba se jen rozhlédnout na trhu a vybrat si z nabídky dle svého vkusu.

Doporučujeme - blog www.nabytekborovicovy.cz

TAGY:
borovicové skříně, borovicové komody, borovicové postele, borovicové psací stoly

Piotr Morawski

O autorovi: Piotr Morawski pracuje ve firmě Made of Wood Group. Je webmasterem a specialistou v rámci internetového marketingu. Specializuje se v technologii výroby dřevěného nábytku, má široké znalosti v oblasti matrací firmy M&K Koło foam.

Přidat mě na Google+

Webová stránka: www.drevenynabytek24.cz

Copyright © 2013. MadeofWood.cz  All Rights Reserved.