^Back To Top

Výrobci ujišťují o nejvyšší kvalitě nábytku

Borovicový nábytek


   Borovicový nábytek
se těší v posledních letech velké oblibě. Na trhu je bohatý výběr skříní, komod, postelí, psacích stolů, vitrín různých výrobců. Dovolím si na úvod zacitovat z náhodně vybraného katalogu borovicového nábytku, jakých je na polském trhu mnoho: "Vyrábíme vysoce kvalitní nábytek, klademe důraz na každý detail, srdcem i duší se věnujeme jeho vzniku. Tvoření nábytku je naší zálibou a tuto zálibu předáváme dalším pokolením. Dřevo bylo vždy naším partnerem při realizaci našich snů – rozumíme mu a ctíme je". Netvrdím, že právě tato slova v této firmě nemají nic společného se skutečností, ale velké firmy s nábytkem, působící na polském trhu, se více orientují na kvantitu než na kvalitu, o čem jsem měl několikrát možnost se trpce přesvědčit. Zaprvé, ceny borovicového nábytku jsou ustáleny na polském trhu na určité úrovni a prakticky nelze objem výroby vyvážit zvýšením ceny, jelikož zákazník se ihned uchýlí ke konkurenci. Mimochodem, vzory a tvary většiny nábytku různých výrobců jsou si velice podobné.Ale to je téma na další článek.

   Borovicový nábytek (komody, skříně, postele) je vyráběn většinou pro samostatnou montáž. Velké firmy s nábytkem, které vyrábí několik desítek, a možná i více, kusů nábytku denně, nejsou schopny zaručit kvalitu na určité úrovni, i kdyby prohlašovaly a ujišťovaly o nejvyšší kvalitě svých výrobků. Někdy se stane, že kus nábytku po montáži nesedí, rohy se nesejdou přesně, skříň je lehce nakřivo nebo se naklání na jednu stranu apod. Pokud se k tomu přidají nepřesně nalakované čelní desky nábytku anebo jsou některá místa při lakování vynechána, pak se situace stává problematickou. Jednou jsem koupil borovicový kufr, který byl zevnitř nalakován průhledným lakem – přírodní borovice, a uvnitř jedna stěna měla barvu olše. Zřejmě chyba při složení. Stává se, že se prodává borovicový nábytek vyrobený ze dřeva horší kvality (velký počet suků, dřevo špatně vysušené apod.) nebo vyloženě z odpadu z jiného nábytku za cenu srovnatelnou nebo o trochu nižší než u plnohodnotného nábytku, vyráběného ze dřeva nejvyšší kvality. Ale většina zákazníků se v tom nevyzná, a obchod se točí. Kolekce RomaI když budu nařčen z kryptoreklamy, doporučím zde méně známého výrobce, s jehož nábytkem jsem se setkal, nábytek mi padnul do oka a příjemně překvapila kvalita: firma, která prodává borovicový a břízový nábytek - Made of Wood Group.

    Ke konci mé výpovědi stručné shrnutí. Osobně se snažím při nákupu borovicového nebo jiného dřevěného nábytku vyhýbat širokým obloukem největším výrobcům, působícím na polském trhu. Vybírám si menší výrobce nebo ty méně známé, pro které citát uvedený na začátku článku ještě něco znamená.

TAGI:
dřevěné skříně, skříně z masivu, borovicový nábytek, nábytek ze dřeva, nábytek z masivu, postele z masivu, postele ze dřeva, dřevěný nábytek, dřevěné komody, komody z masivu

 

Piotr Morawski

O autorovi: Piotr Morawski pracuje ve firmě Made of Wood Group. Je webmasterem a specialistou v rámci internetového marketingu. Specializuje se v technologii výroby dřevěného nábytku, má široké znalosti v oblasti matrací firmy M&K Koło foam.

Přidat mě na Google+

Webová stránka: www.drevenynabytek24.cz

Copyright © 2013. MadeofWood.cz  All Rights Reserved.